רכסים

רְכָסִים היא מועצה מקומית במחוז חיפה, הממוקמת בעמק זבולון, כ-5 ק”מ מדרום מזרח לחיפה, מצפון לכפר חסידים ומדרום לאבטין. היישוב מונה כיום כ־12,000 נפשות, ורוב אוכלוסייתו כיום היא חרדית. לפי נתונים של המל”ס קצב ריבוי האוכלוסייה בו הוא כ-2.3% בשנה.

לסיכום: רכסים זה ישוב שממש ב7 שנים הקרובות אולי כבר פחות הולכת להפוך לעיר.

יש בנייה מאסיבית של פרוייקטים שלמים. יש את הבנינים החדשים שסימו ממש עכשיו ב’לב אליהו’ והחל האיכלוס. יש את גבעה ג’ שבשנים האחרונות כבר סימו אותה והיא גם מתמלאת.

מעבר לזה יש גבעה ב שמחולק לאנשים יותר ’אברכים’ ויש אזור יותר ’העמך’  ויש גבעה א’  ד’ ג’.

עכשיו בונים גבעה נוספת ’גבעת הפרסה’ היא מחברת בין גבעה ב’ (ד’ במפה) לגבעה ג’ הבניה שלה תגמר בשנים הקרובות היא תפתח פתח כניסה נוסף לרכסים. המטרונית תגיע עד רכסים ורכסים תהפוך לעיר.

יש גם מרכז קניות גדול יש בגבעה ב’ שם יש את כל הקופות חולים גם. יש בר כל בכפר חסידים ובגבעה א’.

העיר ממש מרחק של 10 דקות נסיעה ברכב 20 דקות אוטובוס לחיפה ו10 דקות לקרית אתא באוטובוס.

ברכסים אפשר למצא הרבה עבודה לגננות וחינוך מיוחד מכיוון שיש שם את המוסדות חוכמת ישראל וצהר לטוהר.

העיר היא עיר שמאוד כפופה לדעת תורה הרב זוננפלד הוא הרב הראשי. בכל מקום ההכשר שלו מתנוסס.

הרב ברנדייס הוא פוסק הלכה בעיר.

להשקעה לא כ”כ כיום שווה ברכסים בגלל שיש אינפלציה של דירות להשכרה עקב בניה כ”כ גדולה ורחבה אבל להשכרה כן המחירים נמוכים ביחס לדירה חדשה יש דירות3/4 חדרים ב1000 ש”ח פלוס!

הודעה מטעם איגוד הזוכים רכסים

ביום חמישי האחרון [ט”ו תמוז תשפ”ב] נפגש סגן ומ”מ ראש המועצה הרב יצחק רייך עם הזוכים בהגרלת דירה בהנחה במסגרת השכונה החדשה “גבעת הפרסה-משכנות התורה” ברכסים.
בפגישה שהתקיימה במסגרת ההתארגנות של “איגוד הזוכים-רכסים”, סקר הרב רייך בפני המשתתפים מצגת אשר מפרטת את כלל התוכניות של שכונת גבעת הפרסה, הכוללות עשרות מבני ציבור: בתי כנסת, בתי ספר, מעונות יום, מתנ”סים, מקוואות ועוד מבני הציבור.
במהלך הפגישה שיתף הרב רייך את הזוכים בבשורות חשובות הנוגעות לעתיד השכונה החדשה, כגון אספקת החשמל בשכונה על ידי מצבורי חשמל (גנרטורים) כך שבכל השכונה יהיה חשמל כשר לשבת ללא צורך בגנרטור מיוחד.
כמו כן במהלך הפגישה הוצגה בפני המשתתפים התוכנית להקמת טיילת מרהיבה ומרכז עירוני גדול בכניסה לשכונה, אשר יכלול מגוון מרכזי תעסוקה ומסחר שונים, זאת בנוסף למסוף תחבורה גדול שיבנה בכניסה לשכונה.

הפגישה התקיימה במסגרת התארגנות הזוכים בתוכנית דירה בהנחה “איגוד הזוכים-רכסים”.
ניתן להצטרף (לזוכים בפרויקט גבעת הפרסה ברכסים) ע”י שליחת אימייל לכתובת
[email protected]

השוה

רוצים להזניק את הפריפריה?

הפרפריה מחכה לך!

עדכן את הציבור

על אירוע / פרויקט חדש בפריפריה

Update phone number

נא להזין מספר טלפון

עדכן טלפון